İçeriğe geç

Blog Sitesi Açarak Para Kazanma Yolları İşte Bunlardır!

Blog Sitesi Açarak Para Kazanma Yolları Nelerdir?

Blog Sitesi Açarak Para Kazanma Yolları Nelerdir?

Web sitesi açarak para kazanma yolları nelerdir isimli yazı dizimizin ikinci makalesiyle yani blog sitesi açarak para kazanma yolları isimli makalemle karşınızdayım arkadaşlar. Bu yazımda blog sitesi açarak para kazanmanın inceliklerini anlatmaya çalışacağım. Umarım faydalı olabilirim bunun için bu güne kadar edindiğim bazı tecrübelerimi sizinle paylaşmak istiyorum, şimdi arkanıza yaslanın ve bu özgün makalenin tadını çıkartın! 😉

Blog Sitesi Açarak Nasıl Para Kazanılır?

Blog Sitesi Açarak Nasıl Para Kazanılır?

Blog Sitesi Açarak Nasıl Para Kazanılır?

Değerli okurlarım, en iyi blog sitesinin maliyeti bugün itibariyle en fazla 100 TL civarındadır. Bu en üst rakam diyebileceğim rakamdır, bunun üstü artık profesyonel anlamda web sitelerine girmektedir. Bizim işimizi görecek olan rakam 100 Lira civarındadır. Neyse konumuza dönecek olursak, blog sitesi açmak için çok büyük bir çaba gerekmez, isterseniz hemen dakikalar içinde, blogger, wordpress veya blogcu üzerinden ücretsiz olarak bloglar açabilir ve hemen bloglamaya başlayabilirsiniz. Bu blogların kontrolü sizde gibi gözükse de aslında tüm kontrol blogger, wordpress ve blogcu’nun elindedir. Aslında sizin sırtınızda para kazanıyor da diyebiliriz bu büyük ücretisiz blog servislerine. Neyse bunlar başka bir makalenin konusu olduğu için uzatmayacağım.

Blog sitesi açarak para kazanmanın eğitimini almanız şart arkadaşlar, bunun için tavsiye edebileceğim bir kaç eğitim sitesi var ama içlerinde en çok beğendiğim ise blog kazançları eğitimidir. Bu eğitim sayesinde ciddi anlama bir profesyonel olmaya yolunda ilk adımınızı atabilirsiniz. Blog kazançları hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

Bu ayrıntıyı da verdikten sonra gelelim blog sitesinden hangi yöntemleri kullanarak para kazanacağınıza. Aslında bir çok yöntem var ve blog sitesi sahibi olmanın en güzel yanı da belki de budur. Çünkü blog yazmak her zaman daha çok dikkat çekmiştir. Çünkü blog genel anlamda bireysel olarak yazılır ama sıradan bir web sitesinin bile birden fazla yayıncısı, editörü vs. gibi hizmet vereni vardır. Oysa basit ya profesyonel bir blog sitesin üç beş kişiden fazla yazan, çalışan olmaz. Bu yüzden daha samimi daha içten yayınlar yazarak, ortaya çıkartarak kalıcı ve sürekli ziyaretçiler elde edebilirsiniz.

Satış ortaklığını neredeyse her yazımda dile getiriyorum çünkü internetten para kazanmanın yolları cümlesi kurulduğunda ya da bir yerde lafı geçtiğinde ilk akla gelen hep bu oluyor. Öyle de olması gerekir çünkü satış ortaklığı her işte kullanılan etkin bir para kazanma yoludur. Affiliate marketing yani satış ortaklığının ne olduğunu bilmiyorsanız bir önceki makalemize bakarak detaylarını öğrenebilirsiniz. Satış ortaklığı için blog yazmanın güzel yanı insanlara çaktırmadan ürün tanıtımı yapmanızdır. Tanıtmak istediğiniz ürünleri basit bir blog yazısıyla insanlara pazarlayabilirsiniz ve büyük bir çoğunluğu da bunu asla anlamazlar. Çünkü siz tavsiye niteliğinde bir yayın yazmış olursunuz, pazarlama amaçlı olsa da ziyaretçi bunu tavsiye niteliğinde yazı olarak gördüğü için, o ürünü almayacağı varsa da alası gelir! 🙂 Bu ve bunun gibi bir çok iyi yöne var blog sitesi açarak para kazanmak isteyen insanlara söyleyebileceğim…

Blog Sitesi Açarken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Blog Sitesi Açarken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Blog Sitesi Açarken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Eğer ciddi ciddi bu işi yapmaya kararlıysanız kesinlikle .com, .net veya .org gibi uzantılarla bir blog sitesi açmalısınız. Ama yok ben ilk başta ücretsiz servisler ile denemek istiyorum derseniz yukarıda bağlantılarını verdiğim sitelerle ilk deneyimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Maalesef blog sitesi açmayla ve yeni yeni yazılar yazmayla iş bitmiyor. İnsanların size ulaşması için ya reklam vermelisiniz ya da SEO dediğimiz arama motoru optimizasyonu olarak isimlendirilen çalışmalar için destek almalısınız. Bu desteği almadan kendiniz de bu işi yapabilirsiniz ama bu uzun bir tecrübe gerektirir. Reklam vermek oldukça maliyetli olacağı için seo hizmeti almak ya da başlangıç seviyesinde seo çalışması yapmak her zaman sizin için çok daha iyi sonuçlar ortaya çıkartacaktır. Bu sonuçları almanız belki hemen gerçekleşmeyebilir ama bir kaç ay geçtikten sonra ciddi anlamada yükselişe geçebilir ve rakip blog sitelerini etkin şekilde geride bırakabilirsiniz.

Bunun dışında önemli olan bir diğer husus ise, blog sitenize yazacağınız yayınların devamlılığıdır. Yani haftada üç yazı giriyorsanız istisnasız haftada üç gün yazı girmelisiniz, günde üç yazı giriyorsanız yine günde hiç aksatmadan üç yazı girmelisiniz. Bir hafta üç yazı, sonraki hafta her gün üç yazı girerseniz bu arama motorlarının gözünde bir tutarsızlık olacağı için size ve blog sitenize güvenme ve yukarılara taşıma ihtimali de düşecektir. Bu anlattığım seo için yüzlerce önemli kriterden sadece bir tanesi. Bu yüzden ciddi anlamda bu işi yapmak istiyorsanız mutlaka ücretli bir alan adı ve kaliteli bir seo hizmeti almalısınız.

Blog sitesi açarak para kazanma yolları üzerine söyleyebileceklerim şu an için bu kadar arkadaşlar, blogumu takipte kalmanızı tavsiye ediyorum çünkü günlük olarak içerik girmek için tüm gücümle çalışıyorum. Bu yüzden günlük içerikleri kaçırmamanız için sürekli olarak bu sitesi takip etmenizde oldukça büyük fayda göreceğinize inanıyorum diyor ve önceki makalem olan “Web Sitesi Açarak Para Kazanma Yolları Nelerdir?” isimli makalemi okumadan diğer konuya geçmemenizi öneriyorum.

Selam ve saygılarımla,

Hüseyin KANMAZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.