İçeriğe geç

Blog Yazarak Para Kazanma Yolları

Blog Yazarak Reklamlardan Para Kazanma Yolları

Blog Yazarak Para Kazanma Yolları Nelerdir?

Değerli okurlarım, bu hafta size blog yazarak para kazanma yolları nelerdir bunlardan bahsetmek istiyorum. Son yılların oldukça popüler internetten para kazanma yolları arasında yer alan blog yazarak para kazanmak nedir, ne değildir hep birlikte inceleyelim olur mu? 😉

Bu blogu kurduğun günden bu yana internette ne kadar para kazanma yolları varsa size anlatmaya çalışıyorum ve haftalık olarak içerik girip, sizi her hafta bilgilendirmek istiyorum. Hemen sağ tarafta yer alan “E-Mail ile Takip Et!” alanında yer alan boşluğa e-mailinizi girerek, bu siteye girdiğim her yeni yazımı e-mailinize otomatik olarak alabilirsiniz. Ek olarak diğer sosyal medya hesaplarımdan beni takip edebilir, yazılarımı buralardan da görüntüleyebilirsiniz. Neyse bu ilk notları verdikten sonra “blog yazarak para kazanma” konusuna dönebiliriz.!

Kıymetli dostlar, blog yazarak para kazanmanın yolları temelde iki çeşittir.

  1. si, kendinizi hissettiğiniz bir alanda ücretsiz bir blog açıp sürekli içerik girmek ve reklamlardan para kazanmak,
  2. si ise, blog yardımı ile ürün tanıtımı yapıp para kazanmaktır.

Temel olarak işin özü budur diyebilirim. Blog yazmanın amacı zaten para kazanmak ise, bu çoğu zaman hüsran ile sonuçlanır. Çünkü eğer bir kişi para kazanmak için blog yazıyorsa, taş çatlasa bir kaç ay yazar sıkılır ve bırakır! Oysa bilmez ki, asıl iş bir kaç ay sonra başlıyor…

Şimdi ilk seçeneği inceleyelim:

Blog Yazarak Reklamlardan Para Kazanma Yolları

Blog Yazarak Reklamlardan Para Kazanma Yolları

Blog Yazarak Reklamlardan Para Kazanma Yolları

Bunun için en iyi yol Google Adsense‘dir! Çünkü Google Adsense, reklam ağları içinde blog ve web site sahiplerine en çok kazanç sağlayan reklam ağıdır. Google Adsense’ye başvurunun en hızlı yolu ise bir Blogger hesabıdır. Yani ücretsiz bir blog açıp hem blog yazmaya başlayabilir hem de Adsense reklamlarından gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

Blog yazarak reklamlardan para kazanmak için yapmanız gereken en iyi şey hemen Blogger üzerinden bir blog açmanız ve hoşunuza giden bir konu üzerinde güncel içerik girmenizdir. Daha sonra Adsense’ye başvuru yapıp blogunuzda reklam yayınlamaya başlayabilirsiniz. Üstelik bu reklamlar neredeyse yazdığınız konular üzerine %100 uyumludur.

Mesela el işi ile ilgili bir blog açtınız ve buraya sürekli olarak yeni şeyler giriyorsunuz, yeni el işleri ekliyorsunuz ve aynı zamanda sitenizde reklamların yayınlanmasına izin veriyorsunuz. Bu reklamların %90’dan fazlası el işi üzerine olan veya alakalı reklamlardan oluşacaktır. Çünkü Google Adsense’nin müthiş bir algoritması vardır!

Bu bilgileri verdikten sonra gelelim diğer yönteme:

Blog Yazıp Ürün Tanıtımı Yaparak Para Kazanma Yolları

Blog Yazıp Ürün Tanıtımı Yaparak Para Kazanma Yolları

Blog Yazıp Ürün Tanıtımı Yaparak Para Kazanma Yolları

Yukarıdaki resimde gördüğünüz üzere bu yolla para kazanmak son derece kolaydır. Yapmanız gereken şeyler kısaca şu şekilde özetlenebilir:

Örneğin, sevdiğiniz bir konu üzerine yine paylaşımlar yaptığınızı düşünelim ve bu bir video kamera ya da fotoğraf makine vs. benzer bir şey olsun. Siz bu konu üzerine sürekli olarak blogunuzda paylaşımlar yapıp duruyorsunuz ve şu şu şu markaları tavsiye ediyorsunuz.

Tavsiye ederken de, ziyaretçilerinize buradan ulaşabilirsiniz diye bazı bağlantılar tavsiye ediyorsunuz. Tavsiye ettiğiniz bu bağlantılar aslına bakıldığında sıradan bir bağlantı gibi duruyor ama hiç de öyle değil. Blogunuzdan tavsiye ettiğiniz bu bağlantılar aslında sizin x marka bir video kameraya satış ortaklığı linkinizi oluşturuyor. Siz aslında belli bir komisyon üzerinden, kişilerin ya da markaların ürünlerini bir nevi satmış oluyorsunuz. Bu yöntemin bir diğer adı da satış ortaklığı yöntemidir. Bu konuyu daha iyi öğrenmek için aşağıdaki bağlantılar size fazlasıyla yardımcı olacaktır.

(Önceki haftalarda yazdığım bu makaleleri fırsatınız olunca okumanızı tavsiye ederim. Bir çok sıra dışı bilgi bulabilirsiniz bu yazılarımda.)

Kısaca özetlemek gerekirse, blog yazarak para kazanma yolları temelde bu iki yöntem üzerinden işliyor diyebiliriz. Sonuç olarak her iki yolda da yüksek oranlarda kazançlar elde edebilirsiniz. Öyle ki bugün YouTube’da bir çok kanal sahibi sırf ürün tanıtımı yaparak paranın dibine vuruyor. Bu insanlarda zamanında senin benim gibi sıradan insanlardı, halen de öyleler! Yaptıkları tek şey, istikrarlı bir şekilde işlerine devam etmeleri, yani bugün ne yapıyorlarsa büyük olasılıkla gelecekte de bu şekilde işler yapmaya devam edecek olmaları onları bu sektörde öne çıkartan en önemli etkendir diye düşünüyorum.

Makalemi bitirirken sizlere blog yazarak para kazanmayı sil baştan öğretecek bir eğitim sunmak istiyorum. Buraya tıklayarak bu eğitime ulaşabilir ve Blog Kazançlarını sıfırdan başlayarak mükemmel bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Bunun dışında size tavsiye edebileceğim, kendim hazırladığım bu siteye özel para kazanma yollarını da hatırlatmak istiyorum. Bir kaç satır aşağıda yer alan bu yolları yani bu yöntemleri kullanarak farklı alanlarda farklı şekillerdeki para kazanma yollarını keşfedebilir, kendinize yeni alanlar oluşturabilirsiniz.

Bir sonraki makalemde Blog Kazançları isimli ürünü ele almayı düşünüyorum.

Saygılarımla,

Hüseyin KANMAZ

“Blog Yazarak Para Kazanma Yolları” hakkında 3 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.