DERS #01 “Satış Ortaklığı (Affiliate Marketing) Nedir?”

Satış Ortaklığı Derslerinin ilk bölümü olan “Satış Ortaklığı Nedir?” isimli dersimize hoş geldiniz arkadaşlar, bu dersimizde/makalemizde satış ortaklığını en basit ve sade hali ile anlatmaya çalışacağım. Umarım size bu konuda gerçek anlamda fayda sağlayabilir ve satış ortaklığı konusunda tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim.

 • Lafı hiç uzatmadan konuya girmek istiyorum…

 

Satış Ortaklığı Nedir?

Satış Ortaklığı Ağı Sistemi Nasıl Çalışır

Satış Ortaklığı Nedir?: “Dilimize satış ortaklığı olarak çevirilen affiliate marketing, herhangi bir ürün ya da hizmeti önceden belirlenen komisyon oranları ile pazarlayıp, belli oranda kazanç sağlamak” şeklinde özetlenebilir. Ancak bu pazarlama kelimesi günlük hayatta bildiğimiz pazarlama kalıbının çok dışındadır. Yani gidip de kapı kapı ürün pazarlamaya çalışmıyorsunuz, müşteriler sizin ayağınıza geliyor. 🙂 Bunun nasıl olduğunu ilerleyen derslerde göreceksiniz…

Satış ortaklığı günümüzde bir çok kurumsal firma tarafından desteklenerek önü hızla açılmaktadır diyebilirim. Zaten bu kaçınılmaz bir gelecek olduğu için, neredeyse tüm büyük firmalar bu alanda ciddi şekilde yatırım yapmaktadırlar. Hal böyle olunca insan ister istemez internetten para kazanma yolları hakkında araştırma yaparken ilk etapta mutlaka “yav acaba bu satış ortaklığı nedir, herkes bundan bahsedip duruyor, herkes bunun üzerine bir şeyler yazıp çiziyor” deyip konu hakkında araştırmalar yapıyor. İnternette satış ortaklığı yani affiliate marketing üzerine yazılan yüzlerce, belki de binlerce makale olduğunu düşünüyorum.

 • Peki ama bu makalelerden hangisi işe yarıyor, hangisi size doğru şekilde bilgiler veriyor diye de sormak istiyorum?

Buraya kadar geldiğinize göre aradığınızı tam anlamıyla bulamadığınızı düşünüyorum. Bu yüzden oturdum ve www.parakazanmayollarim.com ziyaretçileri için 10 Bölümden oluşan ve şu an 1.‘sini okuduğunuz bu dersleri hazırlamaya karar verdim. Derslerimi düzenli bir şekilde okuduğunuzda ve anlattıklarım harfiyen yaptığınızda, en azından yapmaya çalıştığınızda büyük yol alacağınızı düşünüyorum.

 

Değerli dostlar, konumuza geri dönecek olursak, affiliate marketing yani satış ortaklığı Türkiye’de yıllardır uygulandığı söylenen ancak tam anlamıyla 2008 ve 2009 yıllarında patlama yapan bir kazanç şeklidir. Bu kazanç şeklinin temelinde doğal olarak internetten kazanç sağlamak vardır. Öyle ki dünyanın dört bir tarafındaki insanlara istediğiniz herhangi bir ürünü pazarlayabilirsiniz. Bunun için herhangi bir kodlama yani yazılım dilini bilmenize gerek yoktur. Eğer biliyorsanız çok daha fazla kazanç elde etmeniz mümkündür. Ayrıca İngilizce bilmeniz gerekmiyor ancak yine yazılımda olduğu gibi İngilizce diline az da olsa hakimiyetiniz varsa ve eğer oturup makale yazacak kadar bilgi birikiminiz varsa, çok daha güzel kazançlar elde etmek mümkündür.

 • Şimdi biraz detaylara inelim…

 

Satış Ortaklığı Yaparak Para Kazanabilir Miyim?

Satış Ortaklığı Sitesi Açarak İnternetten Para Kazanma Yolları

Vermiş olduğum bu dersleri sonuna kadar okuduğunuzda İnşaAllah belirli bir yol kat etmiş olacaksınız ve derslerin sonunda kendinizi bu işe vererek çalışmaya başlarsanız, evet satış ortaklığı yaparak, Allah’ın izniyle para kazanabilirsiniz.

 

Kimler Satış Ortaklığı Yaparak Para Kazanabilir?

 1. Ev hanımları,
 2. Öğrenciler,
 3. Emekliler,
 4. Aylık sabit maaş ile çalışanlar,
 5. Memurlar,
 6. İşçiler,
 7. Kısacası güzel ülkemizde ve dünyada her kim varsa bu işi yapmaya müsaittir arkadaşlar…

Tek eksiğiniz bulunmaktadır, o da bilgi… Bu bilgiyi az çok burada elimden geldiğince vermeye çalışacağım, uygulamaya koymaksa her zaman dediğim gibi sizin elinizde arkadaşlar…

 

Satış Ortaklığı ile Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Satış Ortaklığı Sitesi ile Nasıl Para Kazanılır?

Kıymetli dostlarım, satış ortaklığı ile ne kadar para kazanabilirim sorusu göreceli bir soru olduğu için bunu örneklerle açıklamayı daha uygun buluyorum. Örnek verecek olursak, ilerleyen derslerde göreceğiniz herhangi bir satış ortaklığı ağına kayıt olduğunuzda ve bu ağlarda yer alan uygun bir ürün bulup ortaklığa başladığınızda bir takım çalışmalar yapmanız gerekecektir. Bu çalışmalar sizi fazla yormayacak merak etmeyin, günlük 1-2 saatlik çalışma sonucu ilk etapta ayda 100 ila 200 Türk Lirası arasında bir kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz. Çalışmalarınız düzenli şekilde devam ettiği sürece, kazançlarınız da düzenli olarak artmaya devam eder. Satış ortaklığında çiftçi dediğimiz yöntemi uygularsanız mükemmel sonuçlar elde edersiniz. Yani belirli bir süre çalışıp ürünleri ekersiniz ve zamanı geldiğinde ektiğiniz bu ürünleri biçersiniz. Ekeceğiniz ürünler, buğday ya da arpa türünden değil; elma, armut, üzüm türündendir. Yani siz artık bir şey yapmasanız bile kendi kendine meyve veren ürünlerden bahsediyorum. Satış ortaklığının böyle güzel yanları oldukça çoktur arkadaşlar…

Peki ama nedir bu çiftçi yöntemi diyecek olursanız, Emre Ecer‘in hazırladığı OnlineDarphane V5.00 Eğitimi’nin #02 Bölümüne göz atmanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Ulaşmak için tıklayın!

Konumuza dönecek olursak, satış ortaklığı ile ne kadar para kazanabilirim sorusuna net bir yanıt vermek elbette mümkün değildir ama bu güne kadar yapılan çalışmalar bizlere şunu göstermiştir ki, bir kişi doğru şekilde ve yerinde çalışmalar yaptığı sürece ve bu çalışmalarını devam ettirdiği sürece her zaman kazançları artarak devam etmiştir.

Satış ortaklığı denildiğinde, ürünlere ortak olup tanıtma aşamasını düşündüğümüzde aklımıza her zaman ücretli reklam hizmetleri gelmektedir. En popüler olanları Google AdWords ve Yandex Direct‘tir. Bu iki sistem Türkiye’de en çok kullanılan ücretli reklam ağlarıdır diyebilirim. Yani birileri Google‘da ya da Yandex‘te arama yaptıklarında, sizin reklamınızı yani ortağı olduğunuz ürünün reklamını görerek bu reklama istisnalar hariç mutlaka tıklarlar, yani tıklama mutlaka olur. Dolayısıyla hedef kitleye doğrudan ulaşmış olursunuz… Bu kısmı pek anlamadınız biliyorum, çünkü burası biraz daha teknik konulara giriyor, bu konuları ilerleyen derslerde detayları ile anlatmaya çalışacağım.

Satış ortaklığı nedir sorusunu özetle bir kez daha açıklayacak olursak:

 1. Satış ortaklığı ağlarına ücretli/ücretsiz üye olunur,
 2. Bu ağlardan uygun görülen herhangi bir ürüne ya da hizmete satış ortağı olunur,
 3. Sistem tarafından verilen takip kodları ile ürün tanıtımı yapılır,
 4. Satış gerçekleştiğinde otomatik olarak ürün komisyon oranları, satış ortaklığı hesabına yansıtılır,
 5. Kazanılan komisyon oranları genellikle %50 ve %70 aralığındadır. Yani 100 TL‘lik bir ürün satışı olduğunda ortalama 40 ila 60 TL arası gelir elde edilmiş olunur. Bu da vergiler ve site giderleri gibi prosedürler düşüldükten sonra 40 ila 60 TL arası bir orana tekabül eder. Bu oran hemen hemen herkes için çok iyi bir orandır. Çünkü günümüz şartlarında ayda 50 Lira bile ekstradan bir gelir elde etmek çok güzel bir çalışmadır.

Sonuç olarak arkadaşlar, satış ortaklığını herkes kolaylıkla yapabilir ve uygulamaya geçebilir, bunun nasıl yapıldığını işin uzmanlarından yani profesyonel olarak satış ortaklığı eğitimi veren kişilerden öğrenmek isterseniz buraya, bir sonraki derse geçmek için ise, şuraya tıklayabilirsiniz > “DERS #2 Neden Satış Ortaklığı Yapmalıyım?

Selam ve saygılarımla,

Hüseyin Kanmaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir