DERS #03 “Yabancı Satış Ortaklığı Ağları Hangileridir?”

Kıymetli ziyaretçilerimiz, satış ortaklığı derslerinin üçüncü bölümü olan “Yabancı Satış Ortaklığı Ağları Hangileridir?” isimli dersimize hoş geldiniz. Önceki makalemizde “Neden Satış Ortaklığı Yapmalıyım?” konusunu ele almıştık. Bugün bu makalemizde dünyaca ünlü satış ortaklığı ağlarını yani affiliate network sistemlerini sizlere tanıtacağız. Lafı hiç uzatmadan direk konuya girmemiz çok daha iyi olacaktır, bu yüzden yabancı satış ortaklığı ağlarını bir bir sıralayalım ve sizlere bu ağlar hakkında bilgiler verelim.

 

1-) ClickBank Satış Ortaklığı Ağı

Clickbank Satış Ortaklığı Ağı

ClickBank, Türkiye’de en çok bilinen yabancı satış ortaklığı ağıdır diyebiliriz. Bu ağ sayesinde bir çok yerli girişimci, ilham alarak milli satış ortaklığı ağlarını kurmuşlardır. (Bu ağları bir sonraki derslerimizde sizlere göstereceğiz.) Amerika merkezli bir satış ortaklığı ağı olan ClickBank, 1998 yılında kurulmuştur. Dünya çapında 6 milyondan fazla müşterisi olduğu bilinmektedir ve sayı sürekli artmaktadır. ClickBank’ta ağırlıklı olarak dijital ürünler yer almaktadır, dijital ürünlerin komisyon oranları fiziksel ürünlere oranla daha yüksek olduğu için çok daha fazla kazanç getirisi sunmaktadır. Türkiye için, ödemeler çek ile yapılmaktadır.

 

2-) Paydotcom Satış Ortaklığı Ağı

Paydotcom Satış Ortaklığı Ağı

Bu ağda en eski ağlardan birisidir diyebilirim. Daha Türkiye’de satış ortaklığı yani affiliate marketing sisteminin adı bile duyulmazken, bu site yardımıyla “Metin Nitim” isimli bir girişimci “Otomatik Kazanç Sistemi” adı altında bir ürün çıkartmış ve Türkiye’de satış ortaklığı sistemini ilk deneyen kişi olmuştur şeklinde biliyorum. Bu ismi muhtemelen hiç bir yerde duyamazsınız veya göremezsiniz ama zamanında bir çok kişi bu sistemle, bu kişi aracılığı ile tanışmıştır. Paydotcom diğer affiliate ağlarına göre biraz daha pasifize olsa da kullanıcılara sunduğu basit arayüzü sayesinde tercih edilmektedir diyebiliriz. Bu ağda da dijital ve fiziksel ürünler bulabilirsiniz, ağırlıklı olarak yine dijital ürünler yer almaktadır çünkü dijital ürünlerin kazanç getirisi her zaman daha yüksek olmaktadır. Türkiye’ye ödemeler çek yolu ile yapılmaktadır.

 

3-) CJ Satış Ortaklığı Ağı

CJ Satış Ortaklığı Ağı

Üçüncü ağımız ise belki de dünyanın en eski ve köklü satış ortaklığı ağıdır. Bu affiliate ağı da diğer tüm ağlar gibi Amerika menşeli olduğu için Türkçe dil desteği bulunmamaktadır. Doğal olarak İngilizce dili kullanılmaktadır. CJ, Türkiye’de pek tercih edilen bir satış ortaklığı ağı olmadığı gibi ismi de öyle her yerde geçmez. Bu yüzden bu ağ ülkemizde pek kullanılmamaktadır, yani insanlar aslında böyle bir satış ortaklığı ağının olduğunu pek bilmemektedir, öğrenememektedir. Bilseler veya öğrenseler bile çoktan diğer satış ortaklığı ağlarına geçtikleri için pek de önem verilmemektedir. Bu ağ da yine diğerleri gibi Türkiye’ye çek yolu ile ödeme yapmaktadır.

 

Yabancı Affiliate Network

Yabancı satış ortaklığı ağlarını toparlayacak olursak, bu 3 ağ dışında bir çok farklı ülkeye ait satış ortaklığı ağları bulunmaktadır. Ancak bunları kullanmak için ileri seviyede İngilizce bilgisine veya hiç değilse okuduğunuzu anlayacak kadar yabancı dil bilgisine ihtiyacınız vardır. Tüm bunların yanı sıra, bu iş yurt dışında nasıl ve hangi şekilde yapılıyor bunu bir uzmandan öğrenmeniz gerekiyor… Önceki derslerde de söylediğim gibi; evet, ben burada sizler için bir şeyler hazırlayıp anlatmaya çalışıyorum ama bu sizin için tam anlamıyla yeterli olmayabilir. Tüm detayları öğrenebilmeniz için bu işi uzman yardımıyla yapmanız size oldukça fayda sağlayacaktır. Bu da sizleri OnlineDarphane V5.00 ile tanıştırmamız anlamına geliyor, ulaşmak için lütfen tıklayın!

Yavaş yavaş sonuca gelecek olursak arkadaşlar, bu dersimizde sizlere Türkiye’de ve dünyada en çok kullanılan veya bilinen yabancı satış ortaklığı ağlarını anlatmaya çalıştık. Umarız aklınızda bazı şeyler netleşmiştir. Sormak istediklerinizi her zaman olduğu gibi yorum alanından bizlere iletebilir ve diğer ziyaretçilerimizle derslerimiz hakkında bilgi paylaşımları yapabilirsiniz. Sonraki dersimiz olan “DERS #04 Yerli Satış Ortaklığı Ağları Hangileridir?” isimli dersimize geçebilirsiniz.

Selam ve saygılarımla,

Hüseyin Kanmaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir