İçeriğe geç

E-Kitap Yazarak Para Kazanma Yolları

E-Kitap Yazarak Para Kazanma Yolları

E-Kitap Yazarak Para Kazanma Yolları

Dün size kitap yazarak nasıl para kazanılır isimli bir makale yazmıştım, bugünse e-kitap yazarak para kazanma yolları hakkında kendi çapımda yine bilgi vermeye çalışacağım. Bu bilgiler doğrultusunda kendiniz de e-kitap yazarak para kazanma yolları hakkında tecrübe sahibi olabilirsiniz. Hadi başlayalım!

E-Kitap Nasıl Yazılır?

E-Kitap Nasıl Yazılır

E-Kitap Nasıl Yazılır

Dünkü konunun aynısı dersem sanırım yanlış bir cümle kurmuş olmam. E-kitap hazırlamak için üstün bir bilgi birikimine ihtiyacınız yoktur. E-kitap için en kullanabileceğiniz en iyi lisans gerektirmeyen ve tüm dünyada yaygın şekilde kullanılan “Open Office” programını tavsiye ediyorum. Bu program sayesinde, görünüm, sayfa düzeni vb. ayarlamaları bilmeseniz de profesyonelce bir çalışma ortamı oluşturabilirsiniz kendinize. Şimdi yapılacak işlemleri sırasıyla yazalım.

  1. Her zaman olduğu gibi öncelikle kendinize bir konu seçmelisiniz. Bu konu öyle bir konu olmalı ki, üzerinde daha önce belki de hiç böylesine bir e-kitap hazırlanıp satışa sunulmamış olsun.
  2. Konu üzerine araştırmalar yapın ve o konuda kendinizi olabildiğince geliştirin.
  3. Artık yazmaya başlayabilirsiniz, az ama öz olsun, e-kitabı uzun tutacağım diye saçma sapan ve anlamsız cümleler kurmaktan uzak durun.
  4. Kitabı bitirin ve son kontrolleri yapın, e-kitabınızı defalarca okuyun, defalarca gözden geçirin, cümle düşüklüklerini mutlaka çıkartın ve olabildiğin profesyonel olması için çalışın.
  5. Artık kitabı satışa sunmaya hazırsınız, kitabınızı bitirin ve son haline hazırlayın.
  6. E-kitabınızı satışa sunabilmeniz için çeşitli satış ortaklığı ağları bulunmaktadır. Bu ağlar yardımıyla e-kitabınızı internette satışa sunabilir ve ortaklığa açarak daha çok kazanma şansına kavuşabilirsiniz.
  7. Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra en başa geri dönün ve işlemleri mümkün olduğunca tekrarlayın. Yani hatalarınızı olabildiğince sıfıra indirin!

E-Kitap Yazarak Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

E-kitap yazmak için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var. Mesela gidip de herkes gibi internetten para kazanmanın yolları hakkında bir kitap yazmayın. Bunu zaten yüzlerce insan yaptı ve sadece bir kaçı bu işte başarılı oldu. Diğerlerinin sonu hüsran… Bilinen ve daha önce yapılmış bir şey yapmak yerine, denenmemiş ve üzerine bırakın e-kitabı, normal kitap dahi yazılmamış bir alanda yazarsanız mutlaka o alanda ilk olursunuz ve bu sizin için mükemmel bir şans olur. Peki ama böyle bir konuyu, böyle bir alanı nasıl belirleyeceğim derseniz, çevrenize bakın, insanların ihtiyacı olan ama bir türlü o ihtiyaca cevap verilmeyen konular hakkında yazın mesela. Bu sizi her zaman önde tutacaktır. Bu gibi boşlukları bulabilmeniz için çok değil bir kaç günlük gözlem ve araştırma yapmanız yeterli olacaktır ama dediğim gibi sakın gidip de para kazanma yolları üzerine bir kitap yazmaya çalışmayın, bu yapabileceğiniz en büyük hata olur. Nasıl iflas edilir diye kitap yazın daha iyi. 🙂

Bunlar e-kitap yazarak para kazanma yolları hakkında şimdilik verebileceğim ve çok kısa diyebileceğim bilgiler, ilerleyen zamanlarda detaylı şekilde anlatmaya çalışacağım. Bir önceki makalemizin konusu olan “Kitap Yazarak Nasıl Para Kazanılır” isimli makalemizi okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

“E-Kitap Yazarak Para Kazanma Yolları” hakkında 1 yorum

  1. Yurt dışında bir çok kişi milyonlar kazanabiliyor. Biz neden kazanmayalım ki… Türkçe kaynak bu konuda oldukça az.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.