İçeriğe geç

E-Ticaret Sitelerinden Para Kazanmanın Yolları

E-Ticaret sistemleri hızla yaşamımıza girmeye devam ediyor. Bugün internet üzerinden para kazanmak isteyen bir çok kişi e-ticaret nedir diye araştırma yapıyor. Gerçekten ya nedir bu e-ticaret hiç merak ettin mi? Senin için yazıyorum sevgili dostum, çok dikkatli şekilde oku.

E-Ticaret Nedir?

E-Ticaret Nedir

E-Ticaret Nedir

Bunun için sayfalarda kitap okumak, sayfalarca internet sitesini araştırmaya gerek yok 🙂 Adı üstünde zaten E-Ticaret, bildiğimiz ticaretin internete uyarlaması. Bunu teknik terimlerle anlatmak gerekirse wikipedia’nın burada yer alan sayfasını ziyaret edebilirsin. Boşa vakit kaybetmemen için ben kısaca anlatacağım… Diyelim ki semt pazarında haftanın belli günleri satışa yani pazara çıkıyorsun veya ilçe merkezinde güzel bir dükkanın var ve bu dükkanı çekip çevirmek için birilerine ihtiyacın var. Bunun yanı sıra bir çok sıkıntı vs… E-ticarette bu gibi sorunlar minimum seviyededir çünkü e-ticaret ile para kazanma yolları gerçek hayattakine nazaran çok daha kolaydır. Nereden mi biliyorum, bu ticaretin farklı bir alanında bizzat yer alıyorum da o yüzden. Şöyle ki, bilindiği üzere satış ortaklığı sistemi e-ticaretin bir parçasıdır. Bu parça sayesinde ne kadar çok para kazandığımı da bu sayfada anlatmıştım.

Neyse biz konumuza dönelim, eğer e-ticaret yapmak istiyorsak bu işin detaylarını çok iyi bilmemiz gerekiyor. Yukarıdaki örnekte olduğu gibi, diyelim ki semt pazarında veya ilçe merkezinde bir dükkanınız var ve daha çok para kazanmak için internetten de satış yapmak istiyorsun. Yapman gereken tek şey bir web sitesi açmak ve buradan ürün satışı yapmaktır. Bunun için çok farklı yazılımlar ve web site araçları mevcuttur. Hepsi alanında en iyisi olduğunu söyler, bunları henüz kullanmadığım için sana şu daha iyidir diyemiyorum ama “Opencart“, “ProTicaret“, “T-Soft“, “ProjeSoft” vb. gibi bir çok firma ismi duydum. En çok kullanılan yazılım ise opencart olduğunu gördüm. Çevremdeki bir çok kişi bu yazılım sayesinde kendilerine e-ticaret siteleri kurarak işlerini internete taşımayı başarmıştır. Bir çok kişi de bu konuda halen çalışmalarına devam etmektedir. Bunları anlattıktan sonra şimdi gelelim e-ticaretten para kazanma yollarına.

E-Ticaretten para kazanma yolları: Bunun için yapılacak ilk şey, hangi alanda internetten satış yapacağına karar vermektir. Sana tavsiyem kadın giyim üzerine bir işe girmendir, çünkü Türkiye’de en çok bu alanda e-ticaret sitesi bulunmaktadır. Bu kadar çok olmasına rağmen hepsi de güzel paralar kazanmaktadır çünkü ülkemizin kadınları alışılagelmişin dışında bir alışveriş çılgınlığı yaşamaktadır. Hiç giymeyecek dahi olsalar, sırf indirimde diye ürün alanlar dahi olmaktadır. Bu aile bütçesi için kötü ama e-ticaret siteleri için oldukça iyidir, hem ihtiyacı olmayan bir şey alıyor hem giymiyor. Bu da şu anlama geliyor, yarın bir gün ihtiyacı olan bir şeyi almak için tekrar siteyi ziyaret edecek anlamına geliyor. Biraz bozuk bir cümle oldu ama idare edin. 🙂 Sonuç olarak e-ticaret sistemini kullanarak para kazanmanın en iyi yolu mutlak suretle kadın giyimi üzerinden geçiyor. Türkiye’nin en ünlü markaları da bu alanda zaten faaliyet gösteriyor. Mesela, morhipo.com, tozlu.com, trendyol.com gibi siteler ağırlıklı olarak kadın giyim üzerine yoğunlaşmışlardır. Bu yüzden bu işe başlayacaksan mutlaka kadın giyim üzerine çalışmalar gerçekleştirmendir.

Sonuç olarak E-Ticaret sisteminden para kazanmak kolaydır ama oyunu kurallara uygun olarak oynamak gerekmektedir. Bunun içinde tecrübe şarttır, bildiğiniz üzere tecrübe ise sadece zamanla oluşan bir şeydir. Kısacası çalışmaya ve araştırmaya devam..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.