İçeriğe geç

İnternetten Para Kazanma Yolları İçin Ne Kadar Sermaye Lazım?

Bireysel olarak bakıldığında internetten para kazanma yollarını hayata geçirmeye çalıştığımızda aslında çok da fazla sermaye gerekmediğini açıkça görebilirsiniz. Bu daha çok hangi para kazanma yolunu kullanmayı tercih ettiğiniz ile ilgilidir. Eğer blog yazarlığı ve satış ortaklığı ile para kazanmak istiyorsanız çok büyük sermayeler gerekmez ancak e-ticaret gibi külfetli işler peşindeyseniz bu durum ilk etapta sizi biraz zorlayabilir. Şimdi dilerseniz maddeler halinde hangi para kazanma yolu ne kadar sermaye gerekiyor detaylarıyla görelim.

  • Sermayesiz Para Kazanma Yolları

    Sermayesiz Para Kazanma Yolları

    İlk olarak blog yazarlığından başlayalım. Bu iş benim en çok sevdiğim iş diyebilirim, yani bu yöntem… Çünkü blog yazarlığı son derece kolay ve herkes tarafından yapılabilen bir internetten para kazanma çalışmasıdır. Bunun için öyle yüklü sermayelere hiç bir şekilde gerek yoktur. Her şeyi kendiniz kolaylıkla yapabilirsiniz ancak dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Eğer blogger.com üzerinden ücretsiz bir blog açıp, bu blog aracılığıyla yazarlık yapmak isterseniz hiç bir şekilde sermaye kullanmanıza gerek yoktur. Üstelik Google aramalarında da üst sıralara çıkma şansınız son derece yüksektir. Çünkü Google her zaman blogger.com uzantılı alt domainlere yani bloglara öncelik tanımaktadır. Bunun neden olduğunu sorgulamayın çünkü Blogger, Google’ın kendi servisidir. Bu tıpkı şuna benzer, bir Türk futbol takımıyla İngiliz takımının karşı karşıya gelmesi ve maçın hakeminin de Amerikan olması gibi. Hakem tabi bizi değil, İngilizleri tutacağı için, maçın İngilizlerin lehine sonuçlanması gibi düşünebilirsiniz. Hakem için İngiliz takım neyse, Google için de Blogger odur diyorum. 🙂 Öyle zannediyorum ki oldukça açık konuştum ve son derece iyi anladığınızı düşünüyorum. Bunun dışında eğer blog yazmak için Blogger hizmeti değil de kendi alan adım hostingim olsun diyorsanız maksimum 100-150 TL arası bir sermaye ayırmanız gerekecektir. Ayrıca blogunuz için bazı seo çalışmaları da yapmanız lazım gelecektir. Tüm bunları aslında Blogger kendisi hallediyor diyebilirim. 2013 yılında açtığım bir blog hiç bir şey yapmadığım halde ilk sıralarda yer almaya devam ediyor. Ancak aynı konuda açtığım ücretli bir blog ilk sayfalara dahi çıkamıyor. Bu tamamen Google’ın, Blogger’ı tuttuğunun en büyük kanıtıdır. Eğer blog yazarlığı ile daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız şu makalemi okuyabilirsiniz. “Blog Yazarlığı Nedir?

  • Blog yazarlığından sonra gelelim makale yazarlığına. Makale yazarlığı aslında blog yazarlığı ile çok yakındır. Blog yazarlığında online para kazanmak için tüm makaleleri kendi blogunuzda yazarsınız, makale yazarlığı ise makaleleri yazar ve çeşitli yollarla satarsınız. Bu son derece hızlı bir para kazanma yoludur. Makaleleriniz kalitesine ve uzunluğuna göre uygun müşteriler bulabilir ve günde 100 ila 200 TL aracı kazançlar elde edebilirsiniz. Bu her zaman bu şekilde olmayabilir ama iyi bir günde güzel kazançlar elde edilebilir. Makalelerinizi satabileceğiniz çeşitli platformlar ve forum siteleri mevcuttur. Bu siteler aracılığı ile internetten yazdığınız makaleleri güzel fiyatlara satabilirsiniz. Google’da arama yaparak bu platformlara ve forumlara ulaşabilirsiniz. Kısacası makale yazarlığı ile sıfır sermaye yüksek oranda kazançlar elde edebilirsiniz. Makale yazarlığı hakkında detaylı bilgi için şurayı ziyaret edebilirsiniz. “Online Para Kazanma

  • Bu iki yöntemi de anlattıktan sonra gelelim anket doldurarak para kazanma sektörüne. Anket sektörü eskiye nazaran artık çok daha fazla kazandırıyor diyebilirim. Çünkü gün geçtikte internet gelişiyor ve insanlar artık sokakta anketörler yerine online anketörler ile piyasa araştırması yapıyorlar. Bununla birlikte artık büyük firmalar işlerini çeşitli anket hizmeti veren aracı firmalara yönlendiriyor, yani bizzat adam tutup şu şu şu konu hakkında insanlar nedir diye araştırma yapmıyorlar. Bunun yerine oraya harcayacağı parayı, aracı anket firmalarına veriyorlar ve bu aracı firmalarda üyelerine bu anketleri doldurmaları karşılığında pay veriyor. Anket başı 0,50 kuruştan tutun da 3 ila 5 TL arası para kazanmak mümkün oluyor. Bunun yanı sıra sizlerden hiç bir şekilde ücret talep edilmiyor. Tam aksine, dediğim gibi fikirleriniz için size para veriyorlar. Buraya kadar iyi güzel hoş ama nereden bulacağız biz bu anket firmalarını diyebilirsiniz. Merak etmeyin sizler için önceden hazırladık, burada yer alan makalemiz sayesinde Türkçe veya Türkiye’ye hizmet veren anket firmalarına ulaşabilirsiniz. “Türkçe Anket Firmaları

Tüm bunları da anlattıktan sonra, geriye bir kaç yöntem kalıyor. Bunları önceki makalelerimizde çokça anlattığımız için tekrardan anlatma gereği duymuyorum. Bu sebepten ötürü sadece isimlerini vererek geçmek istiyorum. Örneğin; satış ortaklığı, facebooktan para kazanmak, twitterdan para kazanmak, youtubedan para kazanmak gibi konular. Bu konuları blogumdan aratarak bulabilir ve fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir önceki makalemizde, “Tumblr Sayesinde Sermayesiz Para Kazanma Yolları” hakkında bilgiler vermeye çalışmıştık. Dilerseniz bu sosyal ağ üzerinden para kazanma yolları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.