İçeriğe geç

Kitap Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Kitap Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Kitap Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Sabahki makalemde, kitap yazmak belki de en kolay para kazanma yoludur demiştim. Şimdi size kitap yazma işi için biraz bilgi vermeye çalışacağım. Dediğim gibi kitap yazarak para kazanmak ciddi emek isteyen bir iştir. Bu hem yazdığınız konuyla alakalı hem de sizin tecrübelerinizle doğrudan ilişkilidir. Kitap yazmak beceri ister, bu yüzden eğer bu işe yatkınlığınız varsa deneyim derim, yoksa bu sitede anlatılan diğer para kazanma yolları hakkında tecrübe edinebilirsiniz.

Kitap Yazmak İçin Neler Gerekir?

Bu dediğim şeyi belki binlerce belki de on binlerce hatta milyonlarca insan okuyacak ama maalesef iki elin parmağını geçmeyecek buraya yazdıklarım. Harekete geçenler ise mümkün olduğunda sıkı bir çalışma sergilediği sürece pişman olmayacak ve her zaman kendilerini geliştirmek için aşırı bir çaba harcayacaklardır. Bu yüzden kitap yazmak mektup yazmaya dilekçe yazmaya benzemez. Bir kaç amatörce denemem oldu, bunu bir çok kişiye okuttuğumda bayıldılar ama bu öyle binlerce sayfadan oluşan bir kitap değildi çok daha kısaydı. Bu kitap bana çok şey kazandırdı, kendimi geliştirdim ve çok şükür başardım. Yaptıklarımı yapabilecek kapasiten var ama yapmaya cesaretin yok, öncelikle cesaret kazanmalısın, cesaretini sırtlandığında işi bilmiyorsan bile kısa sürede öğrenecek ve bu işi başarmak için elinden gelen tüm çabayı göstereceksin.

Değerli arkadaşlar, gerçekçi olmak lazım, sırf laf olsun diye laf söylememek lazım. Kitap yazmak size çılgınca bir fikir geliyor, bunu yapabilmek için kitabınızı yazmanız, yayın eviyle anlaşmanız vs. vs. vs. gibi çok fazla şey gerekiyor. Ama tüm bunların yerine size e-kitap yazın, oturun internetten satış yapın dememi bekliyorsanız maalesef yanılıyorsunuz. Çünkü eğer bir şey internete düşmüşse artık bu bataklığa düşmüş gibi bir şeydir ve onu silmeniz yani kurtarmanız çok ama çok zordur. Bu sebepten herkes bir şekilde para kazanmak istiyor, özellikle günlerdir kolay para kazanmaktan bahsediyorum. Bu yüzden de kolay yoldan para kazanabilmeniz için elimden gelen tüm yöntemleri söylemeye çalışıyorum ama görüyorum ki yeteri kadar sizi aydınlatamıyorum. Burada hatayı sizde değil, elbette kendimde arıyorum. Buraya yazdıklarım hakkında halen bir bilgi sahibi olamadıysanız sorun mutlak suretle sizde değil, bendedir.

Hadi Kitap Yazarak Para Kazanmaya Başlayalım!

Kitap Yazarak Para Kazanmak

Kitap Yazarak Para Kazanmak

Çok sıra dışı ve çılgın bir fikir benim bu dediğim, aslına bakarsanız ben şu an yazarlık yapıyorum diyebilirim. Bu siteye yazdıklarımı kitap haline getirsem kim bilir kaç kitap çıkardı. 🙂 Bunları şimdi bir kenara bırakalım ve kitap yazmak için neler yapmalıyız buna odaklanalım. Kendinizde bu işi yapabilecek bir kapasite olduğunuzu varsayarak işe başlıyorum, öncelikle seçtiğiniz konu üzerine mutlaka bir kaç kitap okumuş veya bilgi sahibi olmuşsunuzdur. Eğer okumamışsanız veya düşündüm düşündüm düşündüm ben şu konu hakkında kitap yazmaya karar verdim derseniz mutlaka o konuyu araştırmak zorundasınız, aksi taktirde bir şey yazamazsınız, bu doğal bir sonuç. 🙂 İlgi duyduğunuz konu üzerine yazılmış ve herkes tarafından beğenilen kitapları alın ve okuyun, farklı taraflardan konuyu ele alan kitapları mesela; birisi olumlu diyorsa olumlu yönlerini inceleyin, diğer olumsuz diyorsa olumsuz yönlerini inceleyin ve o konu hakkında etkin bir bilgi sahibi olun. E biraz da dil bilgisi kurallarına dikkat ettiğinizde bu işe artık başlamaya hazırsınız demektir. Tüm hazırlıklar tamamsa hadi artık arkanıza yaslanın ve nereden başlayacağınızı kafanızda kurgulayın. Neler yapmanız gerektiğinin bir planını yapın ve mümkün olduğunda bu plana sadık kalın. Bu işlemler sizin için hayati önem taşıyor unutmayın! Bu planlamadan sonra artık başlamaya hazırsınız, hadi artık başlayın ne duruyorsunuz ki?

Başladınız ve kitabınız bitti, tebrikler! Eğer günün birinde para kazanmak için bir yazarlık girişimine kalkarsanız ve bu dediklerimi yapıp son aşamaya kadar gelirseniz sizi tebrik ediyorum çünkü yolun en büyük kısmını aşmışsınız demektir. Çünkü kitap yazmak her babayiğidin harcı değildir!… Sırada bir yayın evi bulmaya ve kitapları bastırmaya geldi, gidin ve bir kitap eviyle anlaşın. Ne derlerse kabul edin, çünkü bu sizin ilk kitabınız unutmayın! Ezik durumdasınız, kim ne derse desin ilkler çoğu zaman kabul olmaz. Ama olursa da artık olay bitmiş demektir, kitabınız basılır ve piyasaya dağıtılır! Sonra gelsin paralar demeyeceğim çünkü ilk kitaptan çok bir şey kazanamazsınız ama şu an kazandığınızdan daha çok para kazanabilirsiniz. Dediğim gibi her şey konuyla ve sizin tutumunuzla ilgili bir şeydir. Bu yaptıklarınızı ikinci ve üçüncü kitaplarınızda uygulamaya devam edin, sonrası zaten kendiliğinden gelecektir.

Buraya yazdıklarımı yapabilecek kişi sayısı çok az çünkü bu iş gerçekten cesaret isteyen bir iş. Ben size mevcut işinizi bırakın ve oturun kitap yazın demiyorum, bunu zaten yapamazsınız. Mümkün olduğunca bu işe vakit ayırın demek istiyorum. Para kazanmak için onlarca yol var bu sadece birisi… Yeri gelmişken her şeyde olduğu gibi bu işte risk olduğunu sakın unutmayın!

Şimdilik söyleyebileceklerim bu kadar arkadaşlar, fazlasıyla sıra dışı bir konu olduğunu biliyorum. Bu yüzden çok az kişinin bu girişime katılacağını da tahmin ediyorum. Tüm bu sebeplerden ötürü şimdiden herkese başarılar diliyor ve bu makalenin başlangıç yazısı diyebileceğim başlık olan “Para Kazanmanın En Kolay Yolu Belki De Kitap Yazmaktır” isimli makaleyi okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Selam ve saygılarımla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.