İçeriğe geç

Mobil Oyun Yazarak Para Kazanma Yolları!

Mobil Oyun Yazarak Para Kazanma Yolları

Mobil Oyun Yazarak Para Kazanma Yolları

Önceki makalemde oyun oynayarak para kazanma yolları hakkında bilgiler vermiş ve bu bilgiler doğrultusunda oyun oynayarak para kazanabileceğinizi ancak bu kazancın çok çok az olacağını söylemiştim. Şimdi ise oyun oynamak yerine, oyun yazarak özellikle de mobil oyun yazarak para kazanma yolları hakkında her zaman olduğu gibi kendi çapımda bilgilendirme yapacağım.

Mobil Oyun Nasıl Yapılır?

Bu sıradan bir iş değildir arkadaşlar, çıtayı oldukça yükseğe taşımak gerekir. Oturup blog yazmaya ya da seo çalışması yapmaya benzemez bu iş, ciddi şekilde kodlama bilgisine ihtiyaç vardır. Profesyonel bir webmaster bile oturup bir anda herkesin kullanabileceği bir mobil uygulama, oyunu yapamaz. Bu yüzden bu makalem biraz kodlama temeli olan bu işten az buçuk anlayan arkadaşlaradır.

C#, JavaScript veya Boo dillerinden herhangi birisini bilmeniz gerekir. Bu dillerin harmanlandığı ortak bir programlama, modelleme bilseniz çok daha iyi olur çünkü asıl iş bu modellemeler de saklıdır. Bu iş oldukça profesyonellik isteyen ve her önüne gelenin üç beş gün çalışıp yapabileceği bir şey değildir. Elbette basit şeyler yapılabilir ama bu basit şeyleri kim indirsin ve oynasın değil mi?

Mobil Oyun Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Mobil Oyun Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Mobil Oyun Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Mutlaka bir akıllı telefonunuz ve bu telefonda da mutlaka bir oyun yüklüdür. Eğer bu oyunu para karşılığında satın almadıysanız ki genelde öyle olur, oyunu açtığınız anda sağda solda, altta üste ve neredeyse her yerde diyebileceğimiz reklamları görürüz. Her yerden reklam fırlar! Bu reklamlar Google Adsense reklamları oldukları için siz reklamlara tıklamasanız bile sırf gösterim olduğu için oyun sahibine para kazandırırsınız, kazandırırız. Bu yüzden eğer oyun sahibine para kazandırmak istemiyorsanız, oyunu açmadan önce telefonunuzun internet çıkışını kapatmanız faydalı olacaktır. 🙂

Dünyanın neredeyse her yerinde geçeli olan Google Play ve App Store aracılığı ile insanlara oyunlarını duyuran, telefonlarına yüklemesini sağlayan ve ciddi şekilde para kazanan insanların sayısı bir hayli fazla. Bu tür insanlar genelde çekirdekten yetişme dediğim ve eli yatkın kişiler olarak tanımladığımız bilgisayar kurtlarıdır. Bunlar çoğu zaman oturur ve günlerce kod yazabilirler, o potansiyelleri vardır. Bu sebepten ötürü eğer bu işe merakınız varsa hiç durmadan kendinizi geliştirmeye ve bir kaç yazılım dili öğrenmeye başlayın derim. Çünkü ciddi anlamda kazanç elde edebilirsiniz. Tabi bunun için ayrıca bir hayal gücüne ihtiyacınız olması lazım, ki oyun kurgulayabilesiniz…

Sonuç olarak arkadaşlar, bu iş bilindiği üzere oldukça zor bir iş olmakla birlikte başlangıç seviyesindeki kişiler için belki de yıllarca şeklinde tabir edebileceğimiz süreçler vardır. Bu yüzden kararı vermek her zaman olduğu gibi sizin elinizdedir. Ya ciddi anlamda bu işi yapmaya karar verip kendinizi iyi anlamda geliştireceksiniz ve para kazanma yollarında zirve yapacaksınız ya da benim gibi klasik olarak internetten para kazanmaya çalışacaksınız. Emin olun benim yaptığım daha zor bir şey, çünkü hem kazanmaya çalışıyor hem de bunları size anlatmak için ekstra bir çaba sergiliyorum. Umarım ihtiyaçlarınıza karşılık verebiliyorumdur. Şimdilik bu kadar diyerek önceki makalemizde, “Oyun Oynayarak Para Kazanmak Gerçek Mi?” sorusuna cevap arıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.