İçeriğe geç

2016 Yılına Ait Para Kazanma Yolları Nelerdir?

Para kazanma yollarım isimli web sitemin ikinci yazısıyla yeniden merhaba herkese.. Önceki yazımda belirttiğim üzere, buradan çeşitli para kazanma yolları üzerine yaptığım çalışmaları sizlere aktarmaya çalışacağım.

Aslına bakacak olursanız nereden ve nasıl başlayacağımı bilmiyorum desem yeridir. O kadar çok yol, yöntem var ki hangi birisini buraya yazsam diye düşünüyorum. Bunları nasıl bir sıra ile yazsam, size en çok faydası olacak olan yolları hangi çatı altında buluştursam diye düşünüyorum.

 

Para Kazanma Yolları

Günümüz şartlarında bir çok genç girişimci sevdiği işi yaparak para kazanma yolları üzerine çalışmalar gerçekleştiriyor. Günümüzde çok farklı alanlarda girişimci ruhunuzu kullanarak para kazanmanın mümkün olduğunu biliyor muydunuz?

İnternet gibi müthiş bir imkan varken, hele hele 2016 yılında bilgilerinizi kolayca geliştirebilir ve istediğiniz noktaya gelebilirsiniz. Eğer gerçekten bir girişimci ruha sahipseniz, sizi zorlamayacak şekilde çeşitli yatırımlar yaparak kendinize uygun bir para kazanma yolu bulabilirsiniz. Bu bilgiler ışığında kendinizi geliştirebilir ve evinizde oturduğunuz yerden para kazanma şansına sahip olabilirsiniz.

Şimdi sizlere belki de daha önce hiç duymadığınız para kazanma yolları göstereceğim, hadi başlayalım 🙂

 

Karton Kutu Geri Dönüşümü ile Para Kazanmak

Karton Kutu Geri Dönüşümü ile Para Kazanmak

Yurdum insanı bu işi hiç beğenmez, yapanları da hor görürler. Aslına bakıldığında bu işte iyi para olduğu açıkça görülebilir. Tam olarak hangi orana, kaliteye ne gibi ödeme yapılıyor bilmiyorum ama bu işten iyi para kazanan insanların sayısı bir hayli fazladır. Türkiye’de büyük el arabalarıyla, ufak kamyonet tarzı araçlar ile bu işi yapan az sayıda insan var. Oysa ki bu işe devletin el atıp teşvik etmesi son derece önemli bir husustur. Şu bir gerçektir ki, bu az ya da çok duruma göre değişir pis bir iştir. Buna kimsenin itirazı olamaz. Ancak kağıt toplayıcıları dışında kalan yerler yani büyük fabrika, market vb. yerler bu durumdan muzdarip değildir. Kendinize iyi şekilde organize ederek ve çevrenizde bulunan bu gibi firmalarla anlaşarak güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

 

Şarkı Yazarak Para Kazanmak

Kulağınıza ve müzikal bilgi seviyenize güveniyorsanız şarkı yazma konusunda da başarılı olabilirsiniz. Hayat sizin için müzikten ibaretse bu yönünüzü paraya çevirebilirsiniz. Nasıl mı? Şarkı sözü yazarak! Bu sözleri ister satabilir isterseniz de kendiniz söyleyip video paylaşım platformlarına ekleyerek para kazanabilirsiniz. Zaman içerisinde kendinizi geliştirebilir ünlü bir söz yazarı veya yorumcu olabilirsiniz. 🙂

 

Video Çekerek Para Kazanmak

Video Çekerek Para Kazanmak

Youtube devrimi gerçekleştikten sonra, özellikle youtube ve google tarafından satın alındıktan sonra yeniden modernize edildi ve google hizmetlerinin bir çoğu youtube aktarıldı. Buna Google Adsense de dahil. Adsense, Google’ın web site sahiplerine sunduğu bir reklam hizmetidir. Youtube’da bunu, kanalınıza yani çektiğiniz her videoya uygulayabilirsiniz. Bilgisayar başında çok zaman geçiren ve video çekme gibi alışkanlıklarınız varsa bu iş tam size göre 🙂

 

Arabanıza Reklam Alarak Para Kazanma Yolları

Arabanıza Reklam Alarak Para Kazanma Yolları

Bir arabanız var ve her gün trafik çilelerini çekenlerden misiniz? O halde bu iş tam size göre 🙂 Arabanız biraz da yeniyse daha çok kazanabilirsiniz. Arabanız marka-modeline, bulunduğunuz komuna göre kazancınız farklılık gösterebilir. Arabanız sizden sürekli para götüreceğine izin verin o size para getirsin 😉

 

Bunların haricinde çok farklı kazanç yolları da mevcuttur, bir kaç cümle sonra sizi bu kazanç yollarına yönlendireceğim. Para kazanma yolları 2016 isimli makalemi bitirirken, sizleri yüksek getirisi olan bir kazanç yoluna yönlendiriyorum. Ek olarak sitemi takip ederek yeni yazılardan haberdar olabilirsiniz.

Görüşmek üzere bol kazançlar.

Hüseyin KANMAZ

“2016 Yılına Ait Para Kazanma Yolları Nelerdir?” hakkında 5 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.