İçeriğe geç

Satış Ortaklığı Ağları ile Para Kazanma Yollarında Devrim!

Satış ortaklığı ağı nedir?

Değerli takipçilerimiz, satış ortaklığı ağları‘nı bir hafta önceki makalemizde anlatmıştık, ne demiştik?

Satış ortaklığına sunulan ürünlerin barındırıldığı, bulunduğu network ağlarıdır demiştik. Bu ağlar yerli ve yabancı olmak üzere iki ana gruba ayrılıyor ve kendi içlerinde de yüksek komisyon veren ve de az komisyon veren olmak üzere ikiye ayrılıyor. Çünkü satış ortaklığı ağlarında hem fiziki hem de dijital ürünlerin satışı yani ortaklığı söz konusudur. Fiziki ürünlerin komisyon oranları düşük, dijital ürünlerin komisyon oranları ise yüksektir demiştik. (Demediysek de şimdi dedik :)) İşte bu yüzden satış ortaklığı ağlarını seçerken mutlak suretle komisyonu yüksek olan ağları tercih etmeniz bizce en doğrusudur. Çünkü gelirler yani kazançlar, giderleri karşılamalı ki çark bir şekilde dönsün. Yani en kısa haliyle sistem işlesin…

Bu ön bilgileri verdikten sonra şimdi gelelim en iyi yerli ve yabancı satış ortaklığı ağlarına!

En iyi yerli satış ortaklığı ağı hangisidir?

Satış ortaklığı ağlarını iki başlık altında inceleyeceğimizi belirtmiştik. Şimdi size Türkiye’de kullanılan en popüler 3 yerli satış ortaklığı sistemini tanıtalım…

1-) XTicaret Satış Ortaklığı Ağı

XTicaret Satış Ortaklığı Ağı

XTicaret

XTicaret.com 2009 yılında kurulan Türkiye’nin ilk yerli ve dijital ürünlerinin satışa sunulduğu, satış ortaklığına açıldığı platformdur. Bu platform Musa Erdoğmuş ve Serkan Balaban önderliğinde kurulmuştur. Kurulduğu yıldan itibaren Türkiye’deki Affiliate yani Satış Ortaklığı sektörüne yön vermiştir. Halen Türkiye’nin en popüler satış ortaklığı ağı olma özelliğini korumaktadır. XTicaret’in şu an itibariyle yaklaşık 85.000 civarı kayıtlı üyesi bulunmaktadır. Bu üyelerin büyük bir çoğunluğu aktif olarak düşünülmektedir. XTicaret Satış Ortaklığı Ağına kayıt olmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz!

XTicaret.com’a kayıt için tıklayınız.

2-) ClickMerkez Satış Ortaklığı Ağı

ClickMerkez Satış Ortaklığı Ağı

ClickMerkez

ClickMerkez, XTicaret’ten sonra kurulan Türkiye’deki 2. satış ortaklığı ağıdır diyebiliriz. Bu girişimden önce ufak çaplı girişimler olmuş ancak sonuç alınamamıştır. ClickMerkez de tıpkı XTicaret gibi dijital ürünlere ağırlık vermektedir. Aslına bakıldığında sistemin özü aynıdır ancak kullanımı XTicaret’ten oldukça farklıdır. XTicaretin aksine hazır bir satış ortaklığı yazılımı kullandığını düşünmekteyiz. Oysa XTicaret kendi yazılımını kendisi oluşturmayı başararak bir ilke imza atmıştır ve bunun benzeri bir yazılım henüz bulunmamaktadır. Bu tabi ki bizim edindiğimiz tecrübelere istinaden söylediğimiz bir husustur. ClickMerkez Satış Ortaklığı Ağına yine aşağıdaki adres aracılığı ile kayıt olabilirsiniz.

Clickmerkez.com’a kayıt için tıklayınız.

3-) OdaklıPazar Satış Ortaklığı Ağı

OdaklıPazar Satış Ortaklığı Ağı

OdaklıPazar

Aslına bakıldığında gördüğümüz şudur, OdaklıPazar; ClickMerkezin kopyası, ClickMerkez ise XTicaretin kopyasıdır diyebiliriz. Her birisi aynı şekilde çalışıyor ve işliyor. Her birisine istediğiniz anda kayıt olup hemen satış ortaklığına başlayabiliyorsunuz. Her birisinden ayda alacağınız ödemeler bile neredeyse aynı zaman diliminde gerçekleşiyor. Durum böyle olunca bu satış ortaklığı ağları hakkında söylenecek pek de bir şey bulunmuyor. Sadece şunu belirtmekte fayda olduğunu düşünüyoruz; OdaklıPazar sadece ve sadece dijital ürünlerin ve şu an itibari ile sadece E-Kitapların satışına izin veriyor. Yani OdaklıPazar Satış Ortaklığı Ağı‘nda sadece E-Kitaplar bulunuyor dolayısıyla sadece bu E-Kitaplara satış ortağı olup pazarlayabiliyorsunuz. Bu da XTicaretin ne denli önemli bir satış ortaklığı olduğunu bir kez daha kanıtlıyor.

OdalıPazar.com’a kayıt için tıklayınız.

Bu 3 satış ortaklığı ağından sonra şimdi gelelim yabancı satış ortaklığı ağlarına.

En iyi yabanci satış ortaklığı ağı hangisidir?

1-) ClickBank Satış Ortaklığı Ağı

Clickbank Satış Ortaklığı Ağı

Clickbank

Clickbank efsanedir, anlatılmaz yaşanır 🙂 Kendi gibi sizi de zengin edebilir!… Dünyanın neresinde olursanız olun, istediğiniz ülkenin istediğiniz herhangi bir şehrine bu satış ortaklığı ağı sayesinde satış yapabilirsiniz. Clickbank üzerine yazılan yüzlerce hatta binlerce makale vardır, onlarca belki de yüzlerce eğitim seti hazırlanmıştır bu ağ üzerine. En iyisi de günümüz itibari ile şüphesiz Goomass‘tır. (Goomass’a sahip olmak için tıklayın!) Clickbank’ta sadece dijital ürünler bulunmaktadır. Bu sayede ürünlerin komisyonları oldukça yüksektir. Goomass yardımı ile bu satış ortaklığı ağını öğrenip kendinize yeni bir araba hatta ev bile alabilirsiniz. Clickbank’ta para kazanmak gerçekten çok kolaydır. Yerli sistemlerin aksine çok sayıda ürün ve ürün çeşitliliği bulunmaktadır. Eğer Clickbank ile tanışmadıysanız önce Goomass ile daha sonra da Clickbank ile mutlaka tanışmalısınız. (Doğru şekilde kullandığınız zaman hayatınız değişebilir!)

Goomass’a sahip olmak için tıklayın!

Clickbank.com’a kayıt için tıklayınız.

2-) Paydotcom Satış Ortaklığı Ağı

Paydotcom Satış Ortaklığı Ağı

Paydotcom

Paydotcom da tıpkı Clickbank gibi dünyanın önde gelen satış ortaklığı ağlarındandır. Yine dijital ürünlere yer vermektedir. Clickbank’a göre biraz daha basit kalıyor diyebiliriz. Aslında bu ağ için de söylenecek pek bir şey bulunmuyor. Clickbank’ın basit ve sadeleştirilmiş hali olarak düşünebilirsiniz. Kayıt olmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Paydotcom.com’a kayıt için tıklayınız.

Yabancı satış ortaklığı ağlarını da anlattıktan sonra müsaadenizi istiyoruz 🙂 Yeni makaleler için hazırlık yapmalıyız. Yazdıklarımız hakkında mutlaka yorumlarınızı ve paylaşımlarınızı bekliyoruz.

Son olarak, bir kaç satış aşağıda bulunan özel olarak hazırlanan para kazanma yolları‘mızı incelemenizi şiddetle tavsiye ediyor ve bol kazançlar diliyoruz. Bir sonraki makalemizde görüşmek üzere hoşça kalın.

“Satış Ortaklığı Ağları ile Para Kazanma Yollarında Devrim!” hakkında 4 yorum

  1. merhaba
    Ben internetten Para kazanmak ile ilgili bir kitabım ,Amazon FBA ve DRopshipping ile ilgili kitaplarım var.Şu an Dropshipping ve Amazon FBA kitaplarımı bedava veriyorum.Ama malesef Türkçe e kitap satan yerler yok. Bildiğiniz başka platform varmı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.