İçeriğe geç

Satış Ortaklığı Nedir Sorusuna İlk Kez Böyle Cevap Verildi!

Affiliate Marketing Sistemi

Satış ortaklığı, ağırlıklı olarak internet üzerinden satışı yapılan ürünleri, önceden belirlenmiş komisyonlar karşılığında satmaktır. Örneğin, 200 TL’lik bir ürüne satış ortağı oldunuz ve sattığınız her ürün için %50 komisyon alacaksınız diyelim. 200×50/100 = 100 TL. Site giderleri, hizmet bedelleri vs. çıktığı zaman neredeyse %48 – %50 arası komisyon kazanmış oluyorsunuz.

Satış Ortaklığı

Satış ortaklığının tarihi her ne kadar eskiye dayansa da Türkiye’de tam anlamı ile popüler olmaya başladığı dönem 2009-2010 yıllarıdır. Bu yıllardan sonra neredeyse tüm büyük firmalar ürünlerini satış ortaklığına hazır hale getirip bu şekilde çalışmalarını sürdürmüşlerdir. Biz bugün burada, hem satış ortaklığı sistemini anlatacağız hem de bu sistemleri bir bir size tanıtmaya çalışacağız.

Satış Ortaklığı Ağı Nedir?

Satış Ortaklığı Ağı Sistemi Nasıl Çalışır

Satış Ortaklığı Ağı Sistemi

Bir web sitesi düşünün… Ürün sahiplerinin bu web sitesine gelerek ürün(dijital) eklediklerini düşünün. Ekledikleri bu ürünleri belli komisyonlar karşılığında satış ortaklığına açtıklarını düşünün. Yani bu web sitesine kayıtlı üyelerin, yeni eklenen bu ürünü, artık önceden belirlenmiş bir orandaki komisyon üzerinden sattıklarını düşünün. Ve tabi ki her şeyin otomatik olarak işlediğini, ne ürün sahibinin satış ortağını gördüğünü, ne satış ortağının ürünü sattığı kişiyi gördüğünü hatta ve hatta hiç kimsenin hiç kimseyi görmediği, konuşmak zorunda kalmadığı, ürün satmak için bin bir takla atmadığı vs. vs. vs. neredeyse otomatik olarak işleyen bir sistem düşünün. İşte bu sistemi adı Affiliate Marketing Sistemi yani Satış Ortaklığı Sistemidir. Diğer bir adı ise Satış Ortaklığı Ağıdır!

  • Peki her şey bu kadar basit midir, internette bir çok yazı mevcut, bu işin bu kadar kolay olmadığına dair…
  • Elbette ki bu iş bu kadar basit değildir dememi bekliyorsunuz ama ben böyle bir şey söylemeyeceğim. 🙂 Çünkü satış ortaklığı sistemi gerçekten bu işi yapmak isteyen insanlar için çok yüksek oranlarda kazançlar sağlayabilir. İnternette dolanan bilgiler ise tamamen şu durumun sonucudur:

Bir kişi satış ortaklığı sistemine yanlış yollardan giriş yapar. Yani bu işi öğrettiğini iddia eden yanlış kişilerin eğitimine hunharca maruz kalır. 🙂 Bu eğitim bu kişide öyle büyük olumsuzluklara sebep olur ki bir daha internetin i’sini bile duymak istemez. Çünkü hem kandırılmış hem de yüksek oranda kazanacağını zannederken fazlasıyla para kaybetmiştir.

İyi de ne demek oluyor bu şimdi, ben hiç bir şey anlamadım!?

Cevap tek kelime: İnternet…

  • İnternet öyle bir şeydir ki, faydalı işlerde kullanırsanız size fayda sağlar, zararlı işlerde kullanırsanız zarar.. İnternet her ne kadar faydalı işler yapma peşinde koşan insanlarla dolu olsa da araya karışan ve tek amaçları insanları kandırarak, zenginlik vaatleri vererek, belki de cebindeki son 50 Liraya son 100 Liraya göz diken acımasız, hain, sahtekar, düzenbaz ve daha buraya yazamayacağımız pek çok şeyi hak eden aşağılık insanlarla doludur!…
  • Ve diğer bir seçenek de şudur ki, bu işten para kazanmak evet hızlıdır ama her şeyi yerinde ve kurallarına göre yapıldığı sürece geçerlidir bu hız… İşte bu kurallara uymayan ve acele edip bir an önce internetten para kazanmak isteyen kullanıcılar maalesef bir an da elinde avucunda ne varsa tamamen bilgisizce harcayıp erkenden ve yine bilmeden sıfırı tüketiyorlar. E dolayısıyla bu deneyim onlar için satış ortaklığının tamamen işe yaramaz bir sistem, yöntem olduğu anlamına geliyor.

Oysa ki gerek birinci ve gerekse ikinci seçenekte olumsuz durumlar yaşanmasa eminim ki kimse satış ortaklığı sistemine laf edemez. Böyle de olması gerekiyor zaten, çünkü “satış ortaklığı sistemi” halen günümüzün en çok kazandıran internet tabanlı para kazanma yolları olarak görülmektedir, yani internetten kazanç sistemlerinin başında gelmektedir.

Satış ortaklığı sistemini ve satış ortaklığı ağını kısaca bu şekilde anlattıktan sonra şimdi geldik Türkiye’de ve dünyada kullanılan en popüler satış ortaklığı ağlarına. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak bu ağlara ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de ve dünyada kullanılan en yaygın satış ortaklığı ağları hangileridir, nelerdir?

“Satış Ortaklığı Nedir Sorusuna İlk Kez Böyle Cevap Verildi!” hakkında 4 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.