İçeriğe geç

Satış Ortaklığı Sitesi Açarak İnternetten Para Kazanma Yolları

Satış Ortaklığı Sitesi Açarak İnternetten Para Kazanma Yolları

Satış Ortaklığı Sitesi Açarak İnternetten Para Kazanma Yolları

Web sitesi açarak kazanç elde etmek için oluşturduğum yazı dizisinin üçüncü makalesi olan satış ortaklığı sitesi açarak internetten para kazanma yolları isimli makaleme hoş geldiniz diyorum sevgili dostlarım. Bugün de her zaman olduğu gibi internetten kazanç sağlamak adına ne gibi işlemler yapabiliriz, web sitesi açarak nasıl para kazanabiliriz bunları anlatmaya çalışacağım. Umarım önceki makalelerimde olduğu gibi bu makalemi de beğenir ve bana teşekkür edersiniz diyorum ve artık asıl konumuza geçiyorum.

Satış Ortaklığı Sitesi ile Nasıl Para Kazanılır?

Satış Ortaklığı Sitesi ile Nasıl Para Kazanılır?

Satış Ortaklığı Sitesi ile Nasıl Para Kazanılır?

Bir web sitesi açmak için neler gerektiğini bu yazı dizisinin ilk makalesinde detaylıca anlatmıştım bu yüzden adımları geçiyorum ve doğrudan satış ortaklığı sitesine odaklanmak istiyorum. Sevgili dostlarım, satış ortaklığı sitesi tıpkı blog yazarlığı sitesi gibi işlemektedir. Aradaki en büyük fark çok daha profesyonel olarak hizmet vermek gerektiğidir. Eğer bir satış ortaklığı sitesi açmak ve bu siteden para kazanmak istiyorsanız bazı konuları iyi ölçüde bilmelisiniz, mesela internet reklamcılığını özellikle Google Adwords reklam servisi hakkında bilgi edinmeniz şart diyebilirim. Aksi halde dünyanın en iyi web sitesine bile sahip olsanız bu siteyi kimse bilmediği, duymadığı için asla ziyaretçi çekemezsiniz. Dolayısıyla kimse sizden haber alamaz, yaptıklarını ne kadar iyi olursa olsun, ne kadar profesyonel olursa olsun birilerini sitenize çekmediğiniz sürece asla para kazanamazsınız.

Bunun dışında organik hit diye isimlendirdiğimiz ve tamamen arama motorlarından gelen ziyaretçiler için de ciddi şekilde SEO olarak isimlendirilen arama motoru optimizasyonu kurallarını en iyi şekilde öğrenmeniz gerekmektedir. Bu konular birbirinden tamamen farklı konular olduğu için her birisi ayrı ayrı makale konusudur. Bu yüzden detaylara girmek istemiyorum, ilerleyen günlerde üzerine yazmayı düşünüyorum.

Satış Ortaklığı Sitesi Nasıl Kurulur?

Satış Ortaklığı Sitesi Nasıl Kurulur?

Satış Ortaklığı Sitesi Nasıl Kurulur?

Bir satış ortaklığı sitesi için hosting + domain fiyatı maksimum 100 Türk Lirası olarak düşünülebilir. Bu fiyat emin olun ki en üst rakamdır diyebilirim. Bu sadece sizin internetten yer ve isim kiralama fiyatınızdır. Bunun dışında ise profesyonel anlamda bir site teması almanız ve bu temayı sitenize uygulamanız lazım gelmektedir. Neden kardeşim, ücretsiz bir sürü tema var, onları alıp kullanırım kime ne! diyebilirsiniz. Haklısınız binlerce ücretsiz web sitesi teması var ama hangi biri profesyonel? Unutmayın siz bir uzman olarak insanlara web sitenizde ürün tanımı yapacaksınız, bu tanıtım öyle sıradan bir site teması ile olur mu? İnsanlar size güvenir mi? Tabi ki güvenmez ve yazdıklarınıza önem vermez. Bu oldukça önemli bir konudur arkadaşlar, bir çok internet girişimcisi bu noktayı maalesef atlıyor. Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez lafı buraya tam uyuyor! Ancak tema alırken mutlaka seo uyumlu olup olmadığına dikkat edin, siz anlamıyorsanız anlayan birisini bulun ve ciddi şekilde kontrol edin. Aksi durumda benim yıllar önce yaptığım hatayı yaparsanız ve sitenizi seo düşmanı bir tema ile yönetmeye çalışırsanız arama motorları sizi görmezden gelir!

Satış Ortaklığı Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Maddeler halinde bu sorunun cevabını verelim!

  1. Dürüst olun! Mesela bir ürün tanıtıyorsanız ve bu ürünün kötü yanları varsa mutlaka o kötü yanlarını da ziyaretçilerinize söyleyin. Bu sayede ziyaretçileriniz size daha fazla güven duyacaktır.
  2. Modası geçmiş ürünlerden uzak durun! Örneğin bundan 5 yıl önce oldukça çok satan ve artık doyuma ulaşan ürünleri çok satmıştır belki yine satar düşüncesiyle satmaya ve emek harcamaya çalışmayın, eğer satsaydı zaten satardı ve bundan sizin haberiniz olurdu diye düşünün.
  3. Her zaman geri dönüşü yüksek ürünleri pazarlamaya çalışın! Yani 10 ziyaretçi de 1 adet satan ürünü pazarlamak varken, gidip de 100 ziyaretçi de, 150 – 200 ziyaretçi de 1 adet satan ürünü satmaya çalışmayın. Bu sizin için hem emek, hem maliyet, hem de vakit kaybı olacaktır.

Bunlar benim için en önemli diyebileceğim 3 altın kural… Üstünü tamamlamak size kalmış arkadaşlar, eklemeler yapabilirsiniz ama asla çıkartmalar yapmayın ve bu anlattıklarımı sakın yabana atmayın. Biliyorum anlattığım konular neredeyse hep aynı şeyleri çağrıştırıyor, birbirine benziyor gibi geliyor, bende bunların farkındayım ama internetten para kazanma işinin temeli hep aynıdır. Satış ortaklığı ve web sitesi, işte bütün mesele bu! 🙂

Bir önceki makalemizde, “Blog Sitesi Açarak Para Kazanma Yolları” hakkında bilgiler verdiğimizi söyleyerek bu makalemi bitiyorum. Sonrakilerde görüşmek ümidiyle, selamlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.