İçeriğe geç

Seo Yaparak Para Kazanma Yolları

Seo yani arama motoru optimizasyonu dediğimiz işte çok büyük paralar dönmektedir arkadaşlar. Öyle ufak tefek paralardan bahsetmiyorum, ayda binlerce liralık bir iş sürecinden bahsediyorum. Bu yöntem sayesinde internette tam anlamıyla zengin olan insanlar var. Elbette bu kişiler senin benim gibi sıradan insanlar değiller, işleri güçleri internet olan ve tam anlamıyla a sosyal diyebileceğim düzeyde iş kolik olan insanlardan bahsediyorum.

Seo Nedir ve Nasıl Para Kazanılır?

Seo Yaparak Para Kazanma Yolları

Seo Yaparak Para Kazanma Yolları

Seo’nun ne olduğunu hemen hemen herkes biliyor, bilmeyenler için wiki’den alıntı yaparak şu şekilde yazmayı çok daha uygun buluyorum. Seo: Arama motoru optimizasyonu, amacı web sitelerinin, arama motorlarının kriterlerine uygun hale getirilerek hedeflenen aramalarda yükseltilmesidir. İngilizcede ve Türkçede kısaca SEO (Search Engine Optimization) olarak ifade edilmektedir. Bununla birlikte arama motorları, arama sonuçlarını listelerken algoritmik bir yapı kullanmaktadır. Bu nedenle web geliştiricileri; yazmış oldukları sayfaları bu ayrıntıya dikkat ederek oluştururlar. İnternetin ekonomik anlamdaki gücünün artması neticesinde hızla yaygınlaşmaya başlamıştır.”

Bu iş öyle hızlı şekilde yaygınlaştı ki şu an için hemen hemen bir çok internet girişimcisi bu alanda kendini geliştirmek ve sektöre hizmet vermek için can atıyor. Bunun bir getirisi olarak da ciddi anlamda para kazanmayı hedefliyorlar, e bi yerde de haklılar çünkü sen evinde oturup tv karşısında keyif çatarken adamlar senin siteni arama motorlarında üst sıralara taşıyorlar. Ne diyebiliriz bu konu hakkında…

İşini yapan gerçekten çok güzel yapıyor ve neredeyse siteleri uçuruyor, işini yaptığını söyleyen ama size fayda yerine sadece zarar veren siteler de maalesef iş yapıyoruz bahanesiyle sitenizi adeta yerin dibine sokuyor. Bundan kısa süre önce aldığım bir hizmet sayesinde web siten arama motorlarından silindi. Ucuza kaçmam bunda en büyük etkendi ve bir kez daha anladım ki eğer bir iş yapacaksan en iyisini yapacaksın arkadaş, paradan, masraftan hiç bir zaman kaçınmayacaksın. Bu yüzden sektörün neredeyse tek hakimi diyebileceğim seohocasi.com bu işin gerçekten uzmanıdır. Kim ne derse desin, ne kadar çamur atarlarsa atsınlar, girdikleri her işte her zaman zirvede yer almayı başarmışlar ve bizim gibi sıradan internet kullanıcılarına yol göstermişlerdir, göstermeye de devam etmektedirler. Bu yüzden konunun biraz dışına çıksam da şunu söyleme gereği duyuyorum, eğer bir seo hizmeti alacaksanız bu mutlaka seohocasi.com üzerinden olmalıdır.

Seo Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Seo dediğimiz şeyi az çok anladığınızı ve nasıl yapıldığını çözdüğünüzü düşüyorum. Nasıl yapılmaktan kastım kimin ve neyin hangi şekilde hizmet verdiğinden… Eğer kendinize Seo Hocası’nı rehber edinir ve onun izinden giderseniz ya bu firmada çalışanların arasına girer zengin olursunuz ya da onların gittiği izden giderek kısa zaman içinde profesyonel olma yolunda ilerlersiniz.

Seo yaparak para kazanmak oldukça zorlu ve riskli bir iştir aslında, eğer bu işe yeni başlamış acemi biriyseniz ve tam olarak nerede nasıl davranacağınızı bilmiyorsanız aldığınız işleri batırma durumunuzda var. Yukarıda bu örneği verdim, bir sitem ucuz fiyat ve yükselme garantisiyle arama motorlarından kayboldu. Her ne kadar toparlamaya çalışsam da Google’ın gözünde çok kötü duruma düştüğü için o siteyi kapatmak zorunda kaldım. Durum o kadar kötüydü ki ben bile bunlar nasıl seocu diye ağzım açık izledim olanları. Belki de hayatımın en büyük şoklarından birini yaşadım olanlar karşısında, inanın abartmıyorum, öylesine yoğun bir rekabete dayalı anahtar kelimede sitemi ikinci sayfaya kadar taşımayı başarmıştım. Tamam dedim bundan sonrasını bu seocu arkadaş halleder dedim ve sonrası malum… Site kapandı gitti…

Demem o ki arkadaşlar, bu işte, seo yaparak para kazanma yolları işinde öyle güzel, öyle tatlı paralar var ki, tek bir anahtar kelimeden bile ayda binlerce lira para kazanabilirsiniz. Bu sizin profesyonelliğinize ve bu işe bakış açınızla doğrudan etkilidir. Eğer ben uzman bir seocu olacağım ve bu işten ekmek yiyeceğim derseniz sıkı bir çalışma içine girerek bu işten güzel kazançlar elde ederseniz. Ama öncelikle rakip diye adlandırdığınız insanları iyi tanımalı ve ne gibi hizmetler verdiğini sıkı bir şekilde takip etmelisiniz. Seo işi ciddi emek isteyen ve gerçekte yapılması oldukça zor olan bir iştir. Bu işi önüne gelen herkes yapamaz, istese de yapamaz çünkü ciddi bir kapasite gerekir bu işe… Tüm bu yazdıklarımı göz önünde bulundurarak ve disiplinli bir çalışma içine girerek ve de en önemlisi uzmanlardan yardım alarak belki hemen değil ancak belli bir süre sonra sizde seo pazarından ekmek yiyenler kervanına katılabilirsiniz.

Önceki makalemizde, “Neden İnternetten Para Kazanmak İçin Hep Zor Olan Yolu Seçiyoruz” kısaca değinelim dedik…

“Seo Yaparak Para Kazanma Yolları” hakkında 3 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.