İçeriğe geç

Web Sitesi Açarak Para Kazanma Yolları Nelerdir?

Web Sitesi Açarak Para Kazanma Yolları

Web Sitesi Açarak Para Kazanma Yolları

Web sitesi açarak para kazanma yolları nelerdir, bunlar hakkında bir yazı dizisi hazırlamaya karar verdim. Hazırlayacağım bu makaleler sayesinde web sitesi üzerinden para kazanma yolları hakkında etkin bilgiler öğrenebilir ve isterseniz kendinize uygun bir web sitesi açarak internetten para kazanma yollarını uygulayamaya koyabilirsiniz.

Web Sitesi Açarak Nasıl Para Kazanılır?

Bir web sitesi açarak birden fazla yol aracılığı ile para kazanabilirsiniz, web sitesi açarak nasıl para kazanılır şimdi bunun üzerine tartışalım, hatta maddeler halinde yazalım.

1-) Satış Ortaklığı:

Satış ortaklığı ağları nelerdir, hangileridir?

Satış ortaklığı

Satış ortaklığı yapmak için bir web sitesi açmak en çok kullanılan yöntemler arasındadır. Kendinize blog tarzında bir web sitesi kurup bu sitede ortağı olduğunuz ürünleri pazarlayabilirsiniz. Böylelikle Google Adwords, Bing Advertise, Yandex Direct gibi çeşitli reklam ağları ile web sitenize ziyaretçi çekebilir ve bir çok kişiye ulaşabilirsiniz. Bu para kazanmak için kullanılan yöntemlerin başında gelmektedir. Hiç bir kimseye ya da kuruma bağlı olmadan, doğrudan doğruya kendinize çalışabilirsiniz. Bu işin en güzel yanı da bu olsa gerek! 🙂 Satış ortaklığı hakkında detaylı bilgi edinmek için şuradaki yazımı okuyabilirsiniz, satış ortaklığı nedir?.

2-) Blog Yazarlığı:

Blog Yazarak Reklamlardan Para Kazanma Yolları

Blog Yazarlığı

Blog yazarlığı yapmak neredeyse satış ortaklığı ile benzerlik göstermektedir. Aradaki tek fark ürün tanımını doğrudan yapmak yerine biraz daha dolaylı yoldan yapmak lazım geldiğidir. Yani blogunuzda alın bu ürünü kullanın demek yerine, bir tavsiye yazısı yazmak çok daha uygun olacaktır. Bu sayede hem siz hem de ziyaretçileriniz çok daha fazla memnun olacaktır. Blog yazarlığı son yılların en çok kullanılan bir çok kişi tarafından önemli ölçüde benimsenen bir kazanç modelidir. Bu sebepten ötürü eğer yazmaktan hoşlanacağınız bir konu varsa, blog tarzında bir web sitesi açarak para kazanabilirsiniz. Çok daha detaylı bilgi için önceden hazırladığım şu makalemi okumanızda fayda var, blog yazarak nasıl para kazanılır?.

3-) Google Adsense ve Türevleri:

Google Adsense

Google Adsense

Satış ortaklığı ve blog yazarlığı dışında üçüncü bir para kazanma modeli de web sitenize reklam almaktır. Web sitenize başta Google Adsense olmak üzere çeşitli reklam ağlarından reklam alıp yayınlayabilir ve sadece tıklama ve görüntüleme başına ödemeler alabilirsiniz. Bu yüksek hite sahip olan siteler için çok fazla kazanç anlamına gelmektedir. Eğer günlük 1000 veya üzerine bir web siteniz varsa ya da günün birinde kurduğunuz bu web sitesi bu konuma gelirse, güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Elbette bunun üzerine yazılan bir makale var, şu siteden faydalanabilirsiniz, Google ile para kazanmak.

4-) Canlı Eğitimler Vererek:

Online Eğitim Vermek

Online Eğitim Vermek

Diyelim ki bir konuda kendinizi çok iyi görüyorsunuz ve bu işi sizden iyisini yapanı tanımıyorsunuz. O halde eğitim vermeyi neden düşünmüyorsunuz? Hemen uzman olduğunuz konu üzerine bir web sitesi yaptırın ve günlük, haftalık veya aylık olmak üzere, internetten uzman olduğunuz konu üzerine dersler vermeye başlayın. Bunun için siteyi kime yaptıracağım, insanları nereden bulacağım, ödemeleri nasıl alacağım diyorsanız, bu iş için kurulan satış ortaklığı ağları olduğunu büyük bir gururla söyleyebilirim, üstelik bunların Türkçe karşılıkları da var. Yani tamamen Türkçe satış ortaklığı ağları da bulunmakta, detaylı bilgi için şu yazımı okuyabilirsiniz, satış ortaklığı ağları.


Şimdilik web sitesi açarak para kazanma yolları hakkında söyleyeceklerim bu kadar arkadaşlar, ilerleyen makalelerde geniş şekilde yer vermek istiyorum. Bu yüzden öncelikle yukarıda yazdıklarımı ve bağlantılarını verdiğim makaleleri okumanızda fayda olduğunu düşünüyorum. Önceki makalemiz olan “Mobil Oyun Yazarak Para Kazanma Yolları” isimli makalemi okumanızı tavsiye ediyorum. Bu para kazanma yolunda uygulamalı telefonlara oyun yazarak para kazanmaktan bahsediyoruz. Sonraki makalelerde görüşme üzere, selamlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.